»Namen te domnevno napačne navedbe je bil izogniti se zahtevi za pridobitev gradbenega dovoljenja.«
»Osumljenci službi vlade za razvoj in evropsko kohezijsko politiko kot organu upravljanja s sredstvi evropske kohezijske politike zavestno niso razkrili ključnih informacij.«
»Posebnost te sončne elektrarne je, da gre za kombinacijo pridobivanja sončne energije in kmetijstva. Pod temi sončnimi paneli, kot vidite, se pasejo ovce. Sončna elektrarna se razteza na 12 hektarjih.«
»Sončne elektrarne po navadi zavzamejo veliko prostora, vendar pa lahko to površino porabimo za kaj drugega. V tem primeru se tu pasejo ovce, poleg tega manjši del sistema služi kot kmetijski fotovoltaični sistem, kjer Univerza za trajnost in življenje raziskuje, kakšen vpliv ima fotovoltaični sistem na tla in pridelek ter kateri negativni in pozitivni vplivi nastajajo pri tem. Tu gojijo denimo sojo, piro in pšenico.«
»To pomeni, da to sončno elektrarno upravlja Wien energie, vendar pa so module kupili prebivalci. Ni nujno, da so stranke Wien energie, vsak interesent lahko kupi od enega do deset solarnih modulov. Takih sistemov je na Dunaju 47, poleg tega so številni v lasti podjetja Wien Energie, ki želi kapacitete do leta 2030 še povečati.«
»Takšna sončna elektrarna se splača z različnih vidikov. Tu se proizvaja elektrika brez škodljivih vplivov na okolje. Tudi v prihodnje želimo proizvajati energijo brez škodljivih izpustov ogljikovega dioksida.«
»Mislim, da se bo s postavitvijo temperatura zelo dvignila, to bo izguba za kraj, tudi za pohodnike.«
»Dali bomo vsebinske pripombe, ki zadevajo presojo vplivov na okolje, požarne ukrepe in lovišča.«
»Sam sem predlagal, da se naredi presoja vplivov na okolje. Naredi naj jo strokovna oseba, organizacija. Od tega ne bežimo, lokacija je po našem mnenju primerna za te posege.«
»Sončna elektrarna leži na približno enem hektarju površine, postavljena je na tleh, kjer je na nosilcih postavljenih približno 2500 sončnih panelov, nazivna moč elektrarne je 950 kW.«
»S to pridobitvijo bo podjetje VIK manj izpostavljeno nihanjem na trgu. Na ta način bo ta lastni vir električne energije tudi stabiliziral poslovanje podjetja.«
»Letos verjetno še ne bomo čutili neposrednega učinka sončne elektrarne, saj moramo pogledati, koliko bo znašal rezultat, izplen iz sončne elektrarne. V naslednjem letu pa bo to že upoštevano v novih predlaganih cenah v elaboratih.«
»Zanimanje zanje je izjemno tako po svetu kot pri nas, kar kaže, da smo na pravi poti. Naša inovacija je velik korak k demokratizaciji, decentralizaciji in digitalizaciji obnovljive energije, ki je tako z le nekaj kliki od kjer koli na svetu dostopna vsakomur.«
»Naša vizija je, da bi bil lahko vsakdo samooskrben z lastno elektrarno, ki jo lahko uporablja kjer koli in jo upravlja prek svojega pametnega telefona.«
»Omogočamo avtomatizirano upravljanje baterijskega hranilnika, s čimer so naše stranke maksimalno samooskrbne, njihova poraba in viški pa optimizirani. Zaradi tega je nižji tudi strošek dogovorjene obračunske moči, ki ga določa novi omrežninski akt.«
»Upamo, da bo to znanje koristilo vsem, ki se zanimajo za vzpostavitev skupnostne energetske samooskrbe, tudi pri projektih vetrnih elektrarn. Energetska zadruga Zeleni Hrastnik je konkreten primer pravičnega zelenega prehoda od spodaj in prek Sončne šole Hrastnik ponuja zgled, kako lahko okoljski projekti prinesejo koristi lokalnim skupnostim.«
»Na ta način bodo dosegli koristi za okolje v obliki znižanja emisij ogljikovega dioksida in nižje zneske na položnicah za električno energijo.«
»Gradnje tovrstnih skupnosti so prihodnost za občine in družbo kot tako. Pionirski koraki se zdijo težki, a vendar v svetu že obstaja ogromno dobrih praks, ki lahko ob ustrezni podpori države in drugih akterjev zaživijo tudi pri nas in gradijo na najboljših vrednotah povezovanja, trajnosti ter gradnje vključujoče skupnosti.«
»Ker pa je bilo veliko zanimanja za priključitev tudi na drugih lokacijah v občini, že pripravljamo nove projekte. Naslednja bo predvidoma skupnostna samooskrbna sončna elektrarna na zdravstvenem domu.«
»Brez sodelovanja dobrega upravnika je projekt težko uresničiti.«
»Težava je tudi, da vsak, s katerim prideš v stik, se še malo uči, kako izpeljati stvar.«
»Na sončno elektrarno morajo gledati kot na novo fasado, ki jim bo dolgoročno prihranila denar.«
»Mislim, da lahko fotovoltaična tovarna prinese tudi veliko dobrega.«
»Če so v zakonu luknje in lahko investitor postavi elektrarno na kmetijsko zaščiteni zemlji, v varovalnem pasu kulturne dediščine, brez kakršne koli analize vplivov na okolje, se lahko upravičeno bojimo, v kaj se bo čez nekaj let spremenilo naše podeželje.«
»Zakaj obstajajo zakoni, ki ščitijo kulturno dediščino, in odloki o nezazidljivi kmetijski zemlji, če se nanje pozabi, ko pride v občino dovolj bogat investitor?«
»Kateri sistem je to v naši državi, jaz ne vem.«
»Gre za dvojni izkoristek do nedavnega zapuščenega kmetijskega terena.«
»Mi smo videli, da se zemlja prodaja, in smo jo kupili.«
»Uradniki nas prepričujejo, da je vse zakonito. Ni zakonito lagati oblastem, kaj boš naredil.«
»Sončne elektrarne absolutno spadajo v središče slovenskega kratkoročnega razvoja.«